18 grudnia, 2013

gorzkie żale i kalendarz na 2014
Każdy lubi prezenty, pewnie. 
Najlepiej dostawać ale robić innym też się zdarzy. Wewnętrzne ego drze się i szamocze, no napisz że najchętniej bierzesz wszystko dla siebie, a gładka strona (cienkim i słabym głosikiem) zawodzi, napisz że lubisz (u)dawać. 
Hłe, hłe… To już lepiej brać.

Nie oszukujmy się, dobroczynność i ciepłe serce każdego dnia (przez cały rok) to farmazony, jeśli postawić człowieka przed wyborem dla siebie czy dla innych. 
Dzielimy się bo…? No właśnie, bo tak nas nauczono? Tak nas wychowano? Bo taką mamy potrzebę? 
W takim razie moja potrzeba jest taka, że martwię się najpierw i przede wszystkim o tyłek własny i dzieci a potem o innych. Bez wstydu.

Święta lubię, owszem, rodzinne nasiadówy, wspominki, śmiechy i ogólnie miłe chwile też ALE "dzielenie" się opłatkiem to (była) dla mnie katorga. 
Życzenia z podtekstem i złośliwościami, takie że zęby bolą i te nad wyraz szczere uśmiechy…  
Bo co to za życzenia, „żebyś w końcu schudła”??? Od serca, z pewnością!

Wcale mi tej tradycji nie brakuje. Zaduma, pojednanie, wybaczenie? Raczej wywalenie żali w uprzejmo-wyniosły sposób, tak, że nawet obrazić się nie można. Bo to wszystko z dobroci. Hell yeah! A przez resztę roku wojna albo zamiatanie pod dywan. Na sztuczne uprzejmości reaguję alergicznie.  
Amen.

Wracając do sedna.
Gdyby się okazało więc, że zmarnotrawiliście znowu całą kasiorę na własne potrzeby, a na zakupy się nie wybieracie bo coś się przecież wymyśli, mam tu szybki ratunek na prezent, umówmy się „własnoręcznie” wykonany.

Taki kalendarz wydrukowany na grubym papierze z ciekawą fakturą (albo i bez) może być naprawdę dobrym prezentem. 
Ja w każdym razie bym się z takiego cieszyła!  Dziureczki, tasiemka i już, pakować tylko.


1.   Słodkościowy, idealny na biurko, link do PDF


2.   Bez szaleństw, na białym tle, PDF do załadowania bezpośrednio ze strony


3.   Dla (wiecznego) dziecka  tu również PDF ze strony4.   Czarno-biały minimalistyczny, w skandynawskim stylu PDF 1  i PDF 2


5.    Idealny na lodówkę, PDF otwiera się w dropboxie6.   W mojej opinii najpiękniejszy z wszystkich przedstawionych, zdjęcia 1, 2 i 37.   W kropki, z miejscem na notatki boczne, PDF


Ten ostatni będzie najpewniej wisiał u nas na lodówce (bo można po nim gryzmolić), jeśli nic lepszego do końca miesiąca nie znajdę, a przedostatni stał w sypialni. 

Zaglądajcie na bieżąco na NASZE TABLICE, codziennie dochodzi po kilka nowych zdjęć w różnych tematach.

Zmykam!