15 stycznia, 2014

wiosenne nowości od Tine K
Już jest, już jest! Czekałam, zaglądałam od jakiegoś czasu codziennie…  
Czy wiedziałam czego się spodziewać? Trochę na pewno tak. 
Kto chociaż minimalnie interesuje się skandynawskim designem z łatwością rozpoznaje charakterystyczne modele i formy Tine K.

Czekając, wiedziałam że znów odpłynę, ze będę chciała natychmiast wszystko. Najpierw kusili zdjęciami – zapowiedziami, potem zmianą na stronie głównej żeby w końcu przedstawić tegoroczny katalog pod wymownym tytułem NEED.

W zeszłorocznej wiosenno-letniej kolekcji poza bielą, wyblakłą czernią i szarościami dominowały delikatne korale i wyprane pastele oraz wzory nawiązujące do popularnego od kilku sezonów trendu marrakech. Jesienią kolorystyka była już bardziej stonowana, a ciepłych akcentów dodawały plecione kosze, tace i torby. W nowościach pojawiły się elementy mosiężne i miedziane. Nowe kształty latarni i klosze lamp z wisiorkami z masy perłowej były niekwestionowanymi hitami sezonu.A co tym razem? Kolor. Co prawda jest to kontynuacja delikatnych pasteli, wypranych odcieni różu i błękitu poprzednich sezonów ale trochę inaczej zaprezentowana. Nadal elementy mosiężne, plecionki i gniecione faktury. 

Nowością są tapicerowane „ścianki”, batikowe wzory, cięższe w formie wazy i urny, szerokie i obłe wazony i donice oraz cała masa nowej zastawy stołowej.

 Mam wrażenie, że (poza różem) seria została odświeżona wiosennie z rozważnym zachowaniem modeli i pomysłów poprzednich sezonów. 
Niemniej podoba mi się bardzo!


A Wy co sądzicie? 

Wszystkie zdjęcia pochodzą z katalogu SS14 Tine K Home