14 kwietnia, 2014

przyłapane na gorącym uczynku # 6


Zestawienie tego tygodnia zamierzałam przygotować głównie pod kątem Wielkanocy i wszelakich wiosennych inspiracji, bo w takich właśnie tematach rozglądamy się (zakładam że Wy też!) przecież obecnie najbardziej. Wyszło tak sobie, nie miałam zbytnio czasu na zagłębianie się… dlatego też będą w większości (chociaż nie tylko) katalogi - na dłuższe przeglądanie. Też chyba nie najgorzej, bo wiosenne wydania zazwyczaj napakowane są przeróżnymi wariacjami tradycyjnych zabiegów świątecznych. Dodatkowo nie są to pojedyncze strony a opasłe księgi z lekturą na kilka godzin. Znaczy, żeby starczyło na dwa tygodnie. Można wsiąknąć na dobre.

W przyszły poniedziałek PRZYŁAPANYCH nie będzie. Robię sobie przerwę na święta, planuję się wyhasać po lasach, wyspać, wyleżeć i nadrobić własne „papierowe” lektury. No i rodzinę mam, ciągle gdzieś się w tygodniu mijamy to wypadałoby się sobą nawzajem też trochę pozajmować.


Co tam zatem przyłapałam…


1.
www: Lantliv 
tematyka: Internetowe wydanie magazynu Lantliv (wiejskie życie)
post: nie post a cała seria w temacie „sezonowym” 
o czym: Wiosenne inspiracje. Trochę mody, trochę wnętrz i delikatnego wiejskiego klimatu. Poza tym styl życia, ogród, podróże. Ogólnie bardzo fajna gazeta. Nie prenumeruję ale jak przyślą czasem w ramach reklamy do firmy to czytam od deski do deski. Lektura po szwedzku - wrzućcie w tłumacza.

2.
tematyka: kulinarny
o czym: Księga napchana dobrym jedzeniem. Holi, dzień matki, Eurowizja, dzień europy. Na te wszystkie nadchodzące wydarzenia – kulinarne pomysły. Ja zatrzymałam się przy jajkach na wielkanocne stoły (od str 30).

3.
tematyka: wnętrza i design
post: magazyn Nordic Living 
o czym: Premierowe wydanie. Całkowicie nowy projekt Marii Richardsson, której jak czytamy we wstępniaku, marzyło się powstanie katalogu. Marzysz i masz. A resztę można kupić w ich sklepie. Skandynawski design wcale nie taki zimny i stonowany.

4.
tematyka: lifestyle
o czym: Dla ludzi o mocnych nerwach, bo jak tu się nie denerwować kiedy na każdej stronie coś, co chciałoby się mieć. Eksplozja koloru! Lato, światło, energia.

5.
tematyka: lifestyle
o czym: Jak to u Marthy, z pomysłem i wszystkiego po trochu. Fajny artykuł o podkładach i przepiękne inspiracje ogrodowe i wiosenne sprzątanie. Wielkanoc naturalnie też jest(od str 88 i 119). O ile przebrniecie przez te wszechobecne reklamy…

Taka oto piąteczka. A w bonusie na dokładkę 3 linki. Pomysł na jajko, obrazek  i coś do wydrukowania.