05 maja, 2014

przyłapane na gorącym uczynku # 8
Ależ pędzą te tygodnie! Ledwo się człowiek obejrzy a tu zaraz koniec roku szkolnego, wakacje, lato… Odnoszę wrażenie że im dzień dłuższy tym mniej pozostaje czasu na siedzenie przed komputerem. Jak magnez wyciąga mnie na dwór plus do tego trochę się ostatnio działo (na facebooku możecie śledzić na bieżąco). Znów powinnam napisać że nie ogarniam ale przecież ogarniam i daję radę, chociaż z drugiej strony coraz częściej powtarzam że „Jag hinner inte leva” (Nie nadążam żyć). Nawet długi weekend nie był długi, miał być wolny a był szybki i pracowity. Doba za krótka koniec kropka.
Internetu wzdłuż i w szerz nie przetrzepuję, nie przeglądam tysiąca stron nieważne jak bardzo bym chciała, tak więc zestawienie dzisiaj lekko (ale tylko troszkę) odtwórcze. Część stron już znacie. Jedziemy.

1.
www:  Domus Nova 
tematyka:   nieruchomości, architektura, design
o czym: Katalog wnętrzarski. W tym numerze 28 londynskich domów. Mnie zachwyciły mądre rozwiązania architektoniczne i zagospodarowanie wąskich betonowych ogrodów w szeregowcach dzielonych wysoką ścianą.

2.


tematyka: lifestylowy z naciskiem na dbałość o środowisko i „naprawę” świata


o czym:  O słowotworach. Obawiam się że to zaledwie szczyt góry lodowej.  Słów nieprzetłumaczalnych i charakterystycznych dla każdego języka są tysiące. Dla przykładu „babcia” - w szwedzkim jest mama mamy lub mama taty, jako takiej „babci” nie ma!

3.


tematyka: kulinarny


o czym: Powoli otwiera się sezon na truskawki I rabarbar, tak więc w tym właśnie kierunku skierowałam poszukiwania. Tort lodowy z kwaskowatymi owocami wydał mi się idealnym rozwiązaniem na zakończenie weekendowego leniwego lunchu w ogrodzie.

4.

www:  Popsugar 

tematyka: Duży portal lifestylowy. O wszystkim od celebrytów, poprzez modę, zdrowie, kosmetykę


o czym: Prawdy I mity o oczyszczającym działaniu soków. Jestem na etapie zafascynowania zielonymi sokami, jeśli ty też, koniecznie przeczytaj!

5.


tematyka: internetowe wydanie kobiecego mięsiącznika Glamour, dział kosmetyki


o czym: Naturalne olejki dla każdego rodzaju cery. Świetny moim zdaniem przewodnik po naturalnych składnikach, których używamy na co dzień, a często zapominamy o ich zbawiennym działaniu.


To tyle na dzisiaj, korzystajcie z linków bo kto wie, może mnie całkiem ta letnia aura pochłonie i przepadnę na dobre!